Preskočiť na obsah

Konzultačné hodiny (Iveta Krajňaková) každý piatok v čase 9:00 – 15:00 hod. už iba mailom na [email protected].

Domov | Apiblog | Apiterapia | Včelie produkty: Farmaceutické prípravky, biologicky aktívne doplnky alebo surová strava?

Včelie produkty: Farmaceutické prípravky, biologicky aktívne doplnky alebo surová strava?

    Patria včelie výrobky medzi surovú stravu či biologicky aktívne výživové doplnky? Prečítajte si náš najnovší článok od skúsenej apiterapeutky Svetlany Volynec a zistite správnu odpoveď.

    Čo sú včelie produkty

    Včelie produkty sú prírodný, svojou podstatou vyvážený komplex vitamínov, makroelementov a stopových prvkov, aminokyselín a živín. Všetky včelie produkty majú dlhodobý efekt, široký rozsah pôsobenia a sú zamerané na posilnenie a obnovenie ľudského imunitného systému, tzn. jeho ochranných vlastností.

    Náš tip: Pozrite a vypočujte si, na čo všetko sú včelie produkty skvelé:

    Kam včelie produkty zaraďujeme

    S istotou môžeme povedať, že včelie produkty nie sú farmaceutické preparáty. Sú to biologicky aktívne doplnky stravy? Najskôr si vysvetlíme, čo sú biologicky aktívne výživové doplnky. Sú to prírodné alebo identické s prírodnými biologicky aktívne látky, získavané z rastlinných, živočíšnych alebo nerastných surovín, ako aj cestou chemickej alebo mikrobiologickej syntézy.

    Podľa štatistických údajov v Japonsku doplnky stravy pravidelne používa asi 90 % populácie, v Spojených štátoch 80 %, v Európe 65 %, na Ukrajine 6 % populácie a v Rusku  5 %.Väčšina biologicky aktívnych doplnkov stravy a všetky syntetické vitamíny sú účinné vtedy, ak ich užívate.

    Organizmus si pritom v plnom rozsahu neosvojuje syntetické vitamíny, a to dokonca ani v prípade, že v organizme chýbajú. V dôsledku toho všetky vitamínové komplexy a potravinové doplnky len čiastočne odstraňujú bunkový hlad. V kontexte celkovej bunkovej vyčerpanosti je však aj toto dobrým prostriedkom na podporu a posilnenie ľudského organizmu.

    Zaujímavý postreh: Doplnky nemôžu liečiť, len pomáhajú nášmu organizmu odolávať radu nepriaznivých faktorov. Podľa definície sú doplnky doplnkami potravy, a nie jej náhradou. Nič nemôže nahradiť jedinečný súbor živín ​​potravy, ktorú vytvorila príroda.

    Včelie produkty a výživa

    Výživa je jedným z hlavných faktorov určujúcich normálny rast a vývoj organizmu, výkonnosť a ľudské zdravie. V celom svete prebiehajú nepriaznivé zmeny v štruktúre ľudskej výživy, čo sa stáva jednou z hlavných príčin ochorení. Predovšetkým ide o nedostatočnú úroveň príjmu živín, vitamínov, minerálnych látok, nenasýtených mastných kyselín, rôznych iných organických zlúčenín rastlinného a živočíšneho pôvodu, ktoré hrajú dôležitú úlohu v regulácii metabolických procesov a funkcií jednotlivých orgánov a systémov.

    Tento problém skutočne riešia prírodné včelie produkty, ako prirodzená, prírodou vytvorená, surová strava.

    Dovoľte mi zacitovať z knihy “Tajomstvo starého medu alebo čo jedli naši predkovia ” I. Z. Galimova, rehabilitačného lekára, odborníka na výživu, apiterapeuta: „Je ťažké vytvoriť komplex s niekoľkými desiatkami zložiek, pretože prebieha ich vzájomné proti pôsobenie, pričom organizmus potrebuje na deň okolo 600 rôznych komponentov. V klasickej strave získavame maximálne 250-300 … a v peli rastlín je týchto užitočných mikrokomponentov viac ako 400.“

    Zaujímavý postreh: Ak by sme si predstavili celú produkciu zdravia v podobe stupňov, potom to bude vyzerať takto:
    v dolnej časti sú farmaceutické preparáty, vyššie – vitamíny, ešte vyššie – biologicky aktívne doplnky potravy a na samom vrchole – včelie produkty.

    Konečne sa v tomto rebríčku objavil stupienok, na ktorom dnes nachádzame odpovede na mnoho doteraz neriešiteľných otázok. Produkty z tohto stupňa dokážu to, čo nezvládnu produkty z nižších úrovní. Práve pri užívaní včelích produktov sa zaznamenali najlepšie, najmiernejšie komplexné zmeny, ktoré vedú k zbaveniu sa mnohých zdravotných problémov.

    Niekedy je pozitívna zmena taká významná a výsledok tak kolosálny, že pokiaľ by som to nepozoroval osobne, tak by som tomu, ako ktorýkoľvek iný ortodoxný lekár, jednoducho neveril! Niekedy sa zdá, že to tak nemôže byť. Ale keď to vidíte a sledujete priebeh, potom neveriť svojim vlastným očiam je jednoducho nemožné.

    Ako rehabilitačný lekár s osemnásťročnou praxou, ktorý nepozná problém vyčerpania a únavy organizmu len z počutia, znovu opakujem: Nám všetkým, bez rozdielu veku, pohlavia, náboženstva sa včelie produkty odporúčajú z dôvodov ohrozenia zdravia.

    Ak sa chcete zbaviť bolesti a obnoviť práceschopnosť – choďte do nemocnice. Ak chcete posilniť niektorý orgán, systém, zlepšiť tonus – berte vitamíny a biologicky aktívne doplnky stravy. A ak chcete úplne obnoviť stratené zdravie, zabudnúť na choroby – naordinujte si doma včelie produkty aj vy.“

    Voľba je na vás! Ja som si už vybrala.

    Kto je Svetlana Volynec

    Svetlana Volynec je riaditeľka rozvoja spoločnosti “Apiprodukt”, viceprezidentka ukrajinskej Asociácie apiterapeutov, certifikovaná detská a rodinná integratívna gestalt psychoterapeutka, autorka a vedúca praktickoterapeutických kurzov “Cesta šťastných rodičov” a „Som šťastná“.